Close Menu

Portal Link

Toggle Desktop & Mobile

Landing Navigation

Breadcrumb

Boys Basketball

7th & 8th Grade boys

Team

2023-2024 Schedule

Opponent Date Time Location Result Score
vs.
John Cooper School
Annunciation Orthodox School Loss 29-50
vs.
Grace School
Grace School Win 30-24
vs.
John Cooper School
Annunciation Orthodox School Loss 53-60
vs.
Grace School
Grace School Loss 14-54
vs.
John Cooper School
Annunciation Orthodox School Loss 23-50
vs.
First Baptist Academy
Annunciation Orthodox School Win 41-11
vs.
First Baptist Academy
Annunciation Orthodox School Win 47-34
St. Mark Lutheran Tournament vs. Trinity Klein Lutheran
St. Mark's Lutheran Loss 33-34
St. Mark Lutheran Tournament vs. Salem
TBD Win 45-28
St. Mark Lutheran Tournament vs. STMES
Lutheran North Academy Win 41-14
St. Mark Lutheran Tournament vs. TBD
St. Mark's Lutheran Loss
St. Mark Lutheran Tournament vs. Trinity Klein
St. Mark's Lutheran Win 30-26
St. Mark Lutheran Tournament vs. FBCA
St. Mark's Lutheran Loss 18-22
vs.
Fort Bend Christian
Fort Bend Christian Loss 8-52
vs.
Fort Bend Christian
Fort Bend Christian Loss 9-59
vs.
St. Francis Episcopal School
Annunciation Orthodox School Win 19-10
vs.
St. Francis Episcopal School
Annunciation Orthodox School Loss 39-44
vs.
St. Francis Episcopal School
Annunciation Orthodox School Win 47-37
vs.
The Kinkaid School
Annunciation Orthodox School Loss 22-44
vs.
The Kinkaid School
Annunciation Orthodox School Loss 24-41
vs.
The Village School
The Village School Win 41-25
vs.
The Village School
The Village School Win 62-60
vs.
Logos Prep Academy
Annunciation Orthodox School Win 44-11
vs.
Logos Prep Academy
Annunciation Orthodox School Win 32-22
vs.
AWTY
Annunciation Orthodox School Win 35-34
vs.
AWTY
Annunciation Orthodox School Win 44-21
vs.
AWTY
Annunciation Orthodox School Win 43-23
vs.
St. Francis Episcopal School
St. Francis Episcopal - South Couper Campus Win 18-16
vs.
St. Francis Episcopal School
St. Francis Episcopal - South Couper Campus Loss 31-43
St. John's School --CANCELLED--
St. John's School
SFE MS Tournament vs. Imani School
TBD
St. Francis Episcopal School - Piney Point Campus Win
SFE MS Tournament vs. St. Francis
TBD
St. Francis Episcopal - South Couper Campus Win
SFE MS Tournament vs. Presbyterian
St. Francis Episcopal - South Couper Campus Loss
vs.
The Kinkaid School
The Kinkaid School Loss
vs.
St. Mark's Episcopal
Annunciation Orthodox School Loss 26-52
vs.
The Kinkaid School
The Kinkaid School Win 42-36
vs.
St. Mark's Episcopal
Annunciation Orthodox School Loss 20-55
vs.
Presbyterian School
Presbyterian School Win 28-8
vs.
Presbyterian School
Presbyterian School Win 37-20
vs.
Presbyterian School
Presbyterian School Loss 37-40
vs.
Presbyterian School
Presbyterian School Win 18-15
vs.
Presbyterian School
Presbyterian School Win 53-19
vs.
St. Mark's Episcopal
Annunciation Orthodox School Win 43-14
vs.
St. Mark's Episcopal
Annunciation Orthodox School Loss 25-26
vs.
Western Academy
Annunciation Orthodox School Loss 23-27
vs.
Western Academy
Annunciation Orthodox School Loss 14-38
vs.
Western Academy
Annunciation Orthodox School Loss 10-46
Kinkaid MS Tournament vs. Westbury Christian
The Kinkaid School Loss 40-55
Kinkaid MS Tournament vs. Kinkaid
The Kinkaid School Loss 19-57
Kinkaid MS Tournament vs. SBS
The Kinkaid School Win 68-34
Kinkaid MS Tournament vs. Kinkaid
The Kinkaid School Loss
Kinkaid MS Tournament vs. Westbury Christian
The Kinkaid School Loss
vs.
Presbyterian School
Annunciation Orthodox School Win 26-18
vs.
Presbyterian School
Annunciation Orthodox School Win 40-27
vs.
Second Baptist School
Second Baptist School Win 44-37
vs.
Second Baptist School
Second Baptist School Loss 42-49
vs.
Second Baptist School
Annunciation Orthodox School Win 20-18
FBCHA --CANCELLED--
Annunciation Orthodox School
vs.
Grace School
Annunciation Orthodox School Win 33-24
vs.
Grace School
Annunciation Orthodox School Loss 7-57
vs.
St. John's School
St. John's School Win 32-30
vs.
St. John's School
St. John's School Win 45-42
Joe Little Tiger Classic Tournament vs. St. Laurence
The Zone Sports Complex Win 26-21
vs.
River Oaks Baptist School
River Oaks Baptist School Loss 27-35
Joe Little Tiger Classic Tournament vs. John Paul II
The Zone Sports Complex Win 30-24
Joe Little Tiger Classic Tournament vs. St. Cecilia
The Zone Sports Complex Win 20-13
Joe Little Tiger Classic Tournament vs. SBS
The Zone Sports Complex Loss 21-45
River Oaks Baptist School **SPIRIT GAME**
Annunciation Orthodox School Loss 24-27
River Oaks Baptist School **SPIRIT GAME**
Annunciation Orthodox School Loss 41-59
River Oaks Baptist School **SPIRIT GAME**
Annunciation Orthodox School Loss 20-30
St. Francis Episcopal School **SPIRIT GAME**
Annunciation Orthodox School Win 47-35
St. Francis Episcopal School **SPIRIT GAME**
Annunciation Orthodox School Loss 13-17
St. Francis Episcopal School **SPIRIT GAME**
Annunciation Orthodox School Loss 26-41
STMES Tournament vs. STMES Red
St. Mark's Episcopal Win 27-11
STMES Tournament vs. LSA
St. Mark's Episcopal Loss 16-19
STMES Tournament vs. SML
St. Mark's Episcopal Win 37-21
STMES Tournament vs. PS
St. Mark's Episcopal Win 22-17
STMES Tournament vs. STMES Red
St. Mark's Episcopal Win 22-4
STMES Tournament vs. TBD
St. Mark's Episcopal Loss 28-29
HJPC Tournament - Quarterfinals vs. Village School
Annunciation Orthodox School Win 51-50
HJPC Tournament - Semifinals vs. Kinkaid
Second Baptist School Win 47-44
HJPC Tournament - Championship vs. St. John's
Second Baptist School Loss 49-75

Coach

  • Jabari Talton